Ja sūti e-pastus no publiskiem domēniem, ievēro DMARC politiku

Ja, izsūtot e-pasta mārketinga kampaņas caur Mailigen sistēmu, tu izmanto publisku e-pasta sūtītāja adresi, piemēram, Inbox.lv, Yahoo vai AOL, tevis sūtītās e-pasta vēstules tiks bloķētas TOP e-pasta servisa nodrošinātājos, kā Yahoo, AOL, Gmail, Outlook un citos, kas ievēro DMARC politiku. Uzzini, kā uzlabot savu e-pasta kampaņu piegādi!

DMARC politika

E-pastu piegādes izmaiņas Inbox.lv, Yahoo, AOL un citās e-pasta programmās ir noteikusi DMARC politika. Ņem to vērā, ja savas e-pasta mārketinga kampaņas izsūti no:

  • publiska e-pasta domēna;
  • privāta domēna, kas nav autentificēts.

Par to, kas ir DMARC, kāpēc tas tiek uzstādīts un kāda ir praktiskā nozīme, lasi tālāk rakstā. Taču vispirms tevi noteikti interesē, ko darīt, lai tevis sūtītās e-pasta vēstules netiktu bloķētas un nonāktu pie adresātiem, vai ne? Iesaku veikt divas lietas!

1. Izsūti kampaņas no sava uzņēmuma domēna e-pasta adreses

Ja līdz šim kā sūtītāja e-pasta adresi izmantoji Inbox.lv, Yahoo, AOL vai citu publiski pieejamu e-pastu, kas domēnam ir uzstādījuši DMARC aizsardzību, iesaku turpmāk sūtīt e-pasta vēstules no sava uzņēmuma domēna e-pasta, lai vēstules netiktu bloķētas un nekristu spam mapēs. To, vai sūtītāja e-pasts domēns ir DMARC aizsargāts, vari pārbaudīt šeit.

2. Autentificē savu privāto domēnu un no tā izsūti savas kampaņas

Ja izsūti e-pasta kampaņas no privātā domēna un esi ieviesis DMARC politiku savam domēnam, iesaku autentificēt savu domēnu un izsūtīt e-pasta mārketinga kampaņas no autentificēta domēna. Vairāk par e-pasta autentifikāciju lasi šeit!

Bet tagad sīkāk par DMARC…

Kas ir DMARC un kāpēc domēniem tas tiek uzstādīts?

DMARC jeb pilnā nosaukumā Domain-based Message Authentication, Reporting & Conformance nozīmē aizsardzības mehānisma uzstādījumu savam domēnam. Plašāku informāciju par DMARC lasi šeit!

DMARC uzstāda pats domēna īpašnieks sava domēna Domain Name System (turpmāk tekstā DNS) iestatījumos. Tas tiek darīts divu svarīgu iemeslu dēļ.

  • Lai domēna īpašnieks būtu informēts par trešajām pusēm, kas izsūta e-pasta vēstules viņa domēna example.com vārdā bez domēna autentifikācijas.
  • Lai saņēmēja e-pasta serverim, piemēram Gmail.com, ziņotu, ko darīt ar saņemtajiem e-pastiem, kas nav autentificēti – bloķēt, nogādāt spam mapē vai tomēr piegādāt inbox mapē.

Kāda ir DMARC praktiskā nozīme?

Lai labāk saprastu DMARC nozīmi, apskatīsim divus piemērus.

1. Ja, izsūtot e-pasta vēstules caur Mailigen sistēmu, kā sūtītāja e-pasta adresi izmantosi @inbox.lv, @aol vai @yahoo un sūtīsi šīs vēstules uz tādiem e-pastiem kā @gmail.com, @aol.com, @outlook.com vai @yahoo.com, MSP sistēmas pārbaudīs publiskos DNS, lai konstatētu, vai Mailigen serveriem ir dota atļauja izsūtīt e-pasta kampaņas @aol vai @yahoo vārdā. Diemžēl šādu atļauju šie MSP nepiedāvā, tāpēc MSP tavas e-pasta vēstules bloķēs.

2. Ja savam privātajam domēnam uzstādīsi DMARC, lai tiktu noraidītas visas e-pasta vēstules, kas tiek izsūtītas no Mailigen konta bez domēna autentifikācijas, tad, izsūtot e-pasta kampaņu uz @gmail, @outlook, @hotmail, @aol, @yahoo un citiem MSP, kas ievēro DMARC politiku, šie MSP e-pasta vēstules bloķēs.

Šeit vari iepazīties ar dažiem no bloķēto diagnostikas kodu piemēriem.

Gmail
Diagnostic-Code: smtp;550 5.7.1 [194.19.244.195 12] Our system has detected that this message is likely unsolicited mail. To reduce the amount of spam sent to Gmail, this message has been blocked. Please visit http://support.google.com/mail/bin/answer.py?hl=en&answer=188131 for more information.

AOL
Diagnostic-Code: smtp;521 5.2.1 : (DMARC) This message failed DMARC Evaluation and is being refused due to provided DMARC Policy

Outlook
Diagnostic-Code: smtp;550 5.7.0 (SNT0-MC1-F46) Unfortunately, messages from (194.19.244.197) on behalf of (aol.com) could not be delivered due to domain owner policy restrictions.

Yahoo
Diagnostic-Code: smtp;554 5.7.9 Message not accepted for policy reasons. See http://postmaster.yahoo.com/errors/postmaster-28.html

Kā uzstādīt DMARC?

DMARC domēna DNS var uzstādīt vairākos variantos. Piemēram, var uzlikt uzstādījumu, lai uz konkrētu e-pasta adresi tiktu saņemtas atskaites par to, ja kāds bez atļaujas (autentifikācijas) izsūta e-pastus tava domēna vārdā.

Tieši šādu uzstādījumu Mailigen ir uzlicis savam domēnam, lai Mailigen domēna vārdā citi bez domēna autentifikācijas nevarētu izsūtīt savas vēstules.

To, vai tavam domēnam jau ir uzstādīts DMARC, vari pārbaudīt šeit!

Rūpējies par savu e-pasta vēstuļu piegādi

Pieaugot e-pastu aktivitātei, e-pasta programmas rod arvien jaunus risinājumus, lai ierobežotu spam un uzlabotu sūtījumu kopējo kvalitāti. Tāpēc šo jauninājumu ieteiktu neuztvert kā šķērsli, bet drīzāk kā iespēju uzlabot savu kā sūtītāja reputāciju un uzlabot savus piegādes rādītājus. Esi profesionālis un autentificē sava uzņēmuma domēnu, lai turpmāk no tā sūtītu savas e-pasta mārketinga kampaņas un saņemtu daudz augstākus rezultātus!

Ja tev ir kādi jautājumi par DMARC politiku, sava domēna autentifikāciju vai citi ar e-pasta piegādi saistīti jautājumi, droši sazinies ar mūsu komandu!

Ja sūti e-pastus no publiskiem domēniem, ievēro DMARC politiku
Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someone

Comments

  • 03/20/2018 at 15:24
    Permalink

    Можно вас попросить об одной просьбе? Помогите сделать нам сервис более понятный для пользователей. Напишите мне на почту nikolay.chere@mailigen.ru

Comments are closed.

© 2010-2019 Mailigen. Visas tiesības aizsargātas.