Kā e-pastu saņēmēju rīcība ietekmē jūsu e-pastu piegādes rezultātus


Jau kādu laiku e-pastu pakalpojuma sniedzēji, kurus nodrošina Google, Microsoft un citi, mēra e-pastu saņēmēju rīcību, lai noteiktu, vai sūtījuma saturs ir atbilstošs saņēmēju interesēm.

E-pasta kampaņas saņēmēja reakcija uz sūtījumiem uzlabo vai pasliktina jūsu turpmāko kampaņu piegādes rezultātus. Piemēram, vai turpmāk e-pasts tiks bloķēts, tiks piegādāts mēstuļu vai ienākošo e-pastu mapē.

E-pastu piegādes sākuma posmā vērā tiek ņemta sūtītāja reputācija. Reputāciju ietekmē tādi faktori, kā e-pasta saturs, saņēmēju e-pastu veidi un saņēmēju aktivitāte e-pasta pārlūkprogramā. Ņemot vērā šos reputācijas faktorus, ir svarīgi sekot līdzi e-pastu piegādes tendencēm un e-pastu sūtītāju vadlīnijām, piemēram, Google vadlīnijām masveida ziņojumu sūtījumiem.

E-pastu saņēmēju rīcība, kas uzlabo jūsu e-pastu piegādi ienākošo (inbox) e-pastu mapē

1. E-pastu atvēršana. Labs e-pasta atvēršanas rādītājs ir signāls, ka jūsu e-pasti ir gaidīti un vēlami. Pāris ieteikumi, ja jūsu vidējais e-pastu atvēršanas rādītājs ir zem 7%:
1.1. Sūtiet vairāk e-pasta kampaņas tiem e-pastu saņēmējiem, kuri atver jūsu e-pasta kampaņas. Izmantojiet Mailigen segmentu aktivitātes filtru. Piemēram, ja jūsu vidējais kampaņu atvēršanas rādītājs ir 4%, izsūtiet divreiz vairāk e-pasta kampaņas tiem e-pastu kampaņu saņēmējiem, kas pedējo 3 mēnešu laikā jūsu e-pasta kampaņas atvēra.

1.2. Izsūtiet re-aktivizācijas kampaņas tiem e-pastu saņēmējiem, kuri jūsu kampaņas pēdējo 5 mēnešu laikā nav atvēruši. Pirms izsūtat re-aktivizāciajs kampaņas, pārliecinieties, ka šīs kampaņas tiek piegādātas jūsu saraksta Top e-pasta servisos un, tās piedāvā ko tādu, lai e-pastu saņēmējs tās atvērtu un uz tām reaģētu.
1.3. Izūtiet vairākas e-pasta kampaņas mazos apjomos, piemēram, vienu e-pasta kampaņu vīriešiem, otru sievietēm.
1.4. Izmantojiet Mailigen Time Match funkciju, lai izsūtītu e-pastus, kas balstīti uz saņēmēju laika zonu.

2. E-pastu atzīmēšana, ka nav spams. Samazinoties e-pasta sūtītāja reputācijai, e-pasti var piezemēties e-pastu servisa nevēlamo vēstuļu mapēs. Jūsu reputācija tiks uzlabota, ja jūsu saņēmēji e-pastus no nevēlamo e-pastu mapēm pārvietos uz ienākošo e-pastu mapēm.

3. Atbildēšana uz e-pastu. Ja jūsu e-pastu saņēmēji atbild uz jūsu kampaņām bez atrakstīšanās pieprasījumiem, tas uzlabo jūsu turmāko kampaņu rezultātus. Daži ietekumi, lai saņemtu atbildi uz izsūtīto e-pasta kampaņu:
3.1. Neizsūtiet e-pasta kampaņu no noreply@ e-pasta adresēm.
3.2. Izsūtiet e-pasta kampaņu no e-pasta adreses, kas ir aktīva un tiek izmantota.
3.3. Pārbaudiet, vai jūsu atrakstīšanās saite ir viegli pamanāma, lai e-pasta saņēmējs neizsūta atrakstīšanās pieprasījumu, spiežot atbildēt.

4. E-pastu atzīmēšana, kā svarīgs e-pasts. Kad jūsu e-pasta saņēmēji atzīmē jūsu e-pastus, kā svarīgus, tas uzlabo jūsu reputāciju. Piemēram, Gmail.com ir marķieris, bet outlook.com karodziņš svarīgu e-pastu atzīmēšanai.

5. E-pasta pievienošana adrešu sarakstā (address book). Tas dod signālu, ka saņēmējs e-pastus vēlas saņemt arī turpmāk – ienākošo e-pastu mapē.

6. E-pastu klasificēšana. Ja jūsu e-pastu saņēmēji klasificē e-pastus, tas dod signālu, ka jūsu e-pasti ir vēlami. Piemēram, klasificēšana no “Promotions” uz “Primary” sadaļu. 

7. E-pastu pārsūtīšana. Tas dod signālu, ka jūsu izsūtītās e-pasta kampaņas saturs ir atbilstošs jūsu saņēmējiem, lai viņi to pārsūtītu tālāk.

E-pastu saņēmēju rīcība, kas pasliktina jūsu e-pastu piegādi ienākošie (inbox) e-pastu mapē

1. E-pastu sūdzības. Ja e-pasta saņēmēji atzīmēs jūsu e-pastus par spamu vai pārvietos to uz spama mapi, tas negatīvi ietekmēs jūsu piegādes reputāciju. Lai samazinātu sūdzību skaitu:
1.1. Pārliecinieties, ka saņēmēji e-pastos saņem to, kam ir piekrituši. Piemēram, ja jums ir 2 pārdošanas produkti, bet e-pasta saņēmējs ir piekritis jaunumiem tikai par vienu no tiem, nesūtiet jaunumus bez saņēmēja piekrišanas par to produktu, par kuru e-pasta saņēmējs jaunumus nevēlas saņemt.
1.2. Pievienojiet atgādinājuma vienoto lauku virs jūsu HTML e-pasta satura, lai saņēmējs redzētu, kur un kad tas ir devis piekrišanu saņemt jaunumu vēstuli.
1.3. Pievienojiet papildu atrakstīšanās saiti virs jūsu e-pasta kampaņas satura.
warning (!) – uzturiet sūdzību skaitu zemu, 0.1% – 0.5% robežās, lai izvairītos no jūsu konta darbības apturēšanas. Kampaņas sūdzību skaitu var pārbaudīt kampaņas bloķēto e-pastu statistikas sadaļā.

2. Atrakstīšanās. Arī saņēmēju atrakstīšanās spēj ietekmēt jūsu reputāciju, it sevišķi gadījumos, ja lietotājs neatrakstījās caur jūsu kampaņas satura atrakstīšanās saiti. Iespējams esat redzējuši atrakstīšanās saiti, kas tiek ielikta, piemēram, Outlook.com servisā, e-pasta apakšā, vai Gmail.com, blakus sūtītāja e-pastam. Arī, uzspiežot uz šīm saitēm, saņēmējs var atrakstīties no jūsu jaunumu vēstulēm.

3. Neatvērtu e-pastu izdzēšana. Šie ir e-pasti, kas tika izdzēsti bez lasīšanas. Lai samazinātu izdzēsto, neizlasīto e-pastu apjomu:
3.1. Izsūtiet tādas e-pasta jaunumu vēstules, kuras saņēmēji gaida.
3.2. Noskaidrojiet, kas patīk jūsu e-pasta saņēmējiem, kādi temata lauki tiem patīk visvairāk un kādas saites visbiežāk tiek atvērtas.


Vēlreiz pārliecinieties, ka jūsu e-pastu piegādes mārketinga paradumi ir labi un jūsu e-pastu saņēmēji uzlabo jūsu e-pastu piegādes rezūltātus.

Ja jums ir kādi jautājumi par šo blogu vai ieteikumi nākošajam bloga rakstam, sazinieties ar mums, un mēs izskatīsim jūsu vēlmes!

Kā e-pastu saņēmēju rīcība ietekmē jūsu e-pastu piegādes rezultātus
Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someone

© 2010-2019 Mailigen. Visas tiesības aizsargātas.