Spam filtri

Pirms izsūti e-pasta vēstules saviem klientiem, ir svarīgi šīs vēstules izveidot tā, lai tās tiktu cauri spam filtriem un nokļūtu adresātu inbox mapē. Ja tavas sūtītās vēstules nonāks spam mapē, tad visticamāk tās netiks izlasītas, jo reti kurš e-pasta lietotājs ielūkojas spam mapē.

Šajā rakstā esmu apkopojis svarīgāko informāciju, kā pareizi sagatavot e-pasta vēstules, ko iekļaut un ko nē, lai tava izsūtītā e-pasta vēstule neiekristu spam mapē un palielinātu tavas kampaņas atvērto e-pastu koeficientu un atdevi attiecībā pret ieguldījumu (return on invest jeb ROI).

Spam filtri tiek uzstādīti uz e-pastu serveriem gan uzņēmuma, gan interneta un e-pastu pakalpojuma sniedzējiem, lai aizsargātos pret nevēlamu e-pastu saņemšanu.

Spam filtrus uz e-pasta serveriem var uzstādīt dažādos līmeņos. Piemēram, spēcīgs (hard) spam filtrs ir tad, kad spam/junk mapē iekritīs visi iesūtītie e-pasti ar lielām bildēm, liela izmēra pielikumiem, nepareizām saitēm, „spamīgiem” vārdiem saturā un temata laukā, formām un skriptiem, garu temata nosaukumu un sliktu sūtītāja reputāciju. Savukārt vājš (low) spam filtrs ir tāds, kad e-pasti iekritīs spam mapē tikai tad, ja e-pasta saturā būs ļoti daudz „spamīgu” vārdu.

IESPĒJAMO SPAM FILTRU NOSACĪJUMI

Lielas bildes saturā

Nav ieteicams e-pasta vēstules saturā ievietot bildes, kas lielākas par 1MB, platākas par 600 pikseļiem (pixels) un aizņem vairāk nekā 50% no visa e-pasta satura, proti, e-pasta vēstulē ir vairāk attēlu nekā teksta. Lasi vairāk par HTML e-pasta vadlīnijām.

Nepareizas saites

Ja kampaņas saturā ir ievietotas neeksistejošas vai nepareizas saites, var gadīties, ka e-pasta kampaņa iekritīs spam mapē. HTML kampaņā, kurā tiek izsekoti HTML klikšķi, nav ieteicams ievietot saites, kas sākas ar http://, jo tad e-pastu pakalpojuma sniedzēji (turpmāk tekstā Internet service providers jeb ISP) e-pasta vēstuli var uztvert kā SCAM un tā var iekrist saņēmēja spam mapē. Bieži vien e-pasta programmas automātiski atpazīst satura tekstu HTML e-pastā kā saiti, kas sākas ar http://. Tāpēc, ja šim tekstam jau iepriekš tiek piešķirta cita saite, tas var likties ļoti aizdomīgi un ļaunprātīgi, tapēc šie e-pasti bieži nokļūst spam slazdos.

Spam vārdi saturā un temata laukā

E-pastu serveru pretspama programmatūras ir izveidotas tā, lai noķertu e-pastus ar konkrētiem atslēgvārdiem vai vārdu salikumiem saturā vai temata laukā. Tos ir iespējams arī pašrocīgi papildināt, ievadot spam vārdus un kritērijus un paskatoties, kas notiks ar saņemto e-pastu, ja spam filtri konstatēs, ka tajā ir „spamīgi” vārdi. Lielākā daļa e-pastu servisu izmanto trešās puses pakalpojumus, piemēram, Cloudmark, lai vienmēr uzturētu savu atslēgvārdu datubāzi atjaunotu.

Šeit vari apskatīt sarakstu ar 1000 populārākajiem spam vārdiem, kurus nav ieteicams ievietot kampaņas saturā un temata laukā. Lasi vairāk, kādus vārdus nav ieteicams rakstīt e-pasta vēstulēs.

Liela izmēra pielikumi

Lai izsūtītā kampaņa piegādātos pēc iespējas ātrāk, nav ieteicams pievienot liela izmēra pielikumus. Ieteicamais faila pielikuma izmērs ir līdz 1 Mb, bet maksimālais līdz 10 Mb. Pārliecinies iepriekš, vai failam, ko plāno izsūtīt, ir iespējams samazināt izmēru.

Formas un skripti saturā

Kampaņas saturā nav ieteicams ievietot dažādus skriptus un formas. Gandrīz visas e-pastu programmas bloķē jebkādu ārējo skriptu kodu, līdz ar to, ja arī jūsu e-pasts ir nonācis līdz adresātam, tad šī forma vai skripts nestrādās.

Garš temata nosaukums

Kampaņas uzstādījumos nav ieteicams ierakstīt garāku e-pasta vēstules nosaukumu par 50 rakstu zīmēm. Pirmkārt, reti kurai e-pasta programmai ir atvēlēta vieta tematam, kas garāka kā 50 zīmēm. Otrkārt, svarīgāko informāciju vajag atstāt pašam vēstules saturam. Vēlreiz vēlos piebilst – uzmanīgi ar tiem „sliktajiem” atslēgvārdiem e-pasta temata laukā.

Sūtītāja e-pasta ziņojumi ilgi nav atvērti

Dažu ISP praksē ir tāda situācija, ka, ja izsūtītie e-pasta ziņojumi ilgi nav vērti vaļā, piemēram, e-pasta lietotājs tavus ziņojumus ignorē vienu mēnesi, tad nākamie tavi sūtījumi kritīs viņa spam mapē. Lai lietotājam turpmāk šie e-pasti kristu inbox mapē, viņam jāatver pāris no taviem izsūtītajiem ziņojumiem vai arī tev jānomaina sūtītāja ID.

Viens no populārākajiem e-pastu spam filtriem ir SpamAssassin. Mailigen ir ieviesis šo spam filtru, lai, veidojot kampaņu, pie SOLIS4 būtu iespējams pārbaudīt izveidotās kampaņas spama punktus (spam-score). Ja spama punktu skaits ir liels, tad tas ietekmēs e-pastu piegādi iesūtnē (inbox).

Ja tu vēlies uzzināt vairāk par e-pastu piegādes jautājumiem un noteikumiem vai uzzināt, kā uzlabot savus rezultātus, sazinies ar Mailigen speciālistiem, un mēs labprāt tev palīdzēsim!

Spam filtri
Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someone

© 2010-2019 Mailigen. Visas tiesības aizsargātas.